Management

Mogens Rysholt Poulsen Institutdirektør Mogens Rysholt Poulsen
Bygn. 345Ø, rum 050
Tlf: 4525 5757 
mogens.poulsen@nanotech.dtu.dk 
Thomas L. Andresen

Konstitueret vicedirektør Thomas Andresen 
Bygn. 423, rum 106
Tlf: 4525 8168
thomas.andresen@nanotech.dtu.dk

 
 Uddannelseskoordinatorer
Erik V. Thomsen Professor Erik V. Thomsen
Bygn. 344, rum 028
Tlf: 4525 5766 
erik.v.thomsen@nanotech.dtu.dk
Kristoffer Almdal Professor Kristoffer Almdal
Bygn. 423, rum 224
Tlf: 4525 8144
kral@nanotech.dtu.dk 




Ledere af de strategiske forskningsfelter
Thomas L. Andresen 

Professor Thomas L. Andresen
Leder af Biomedical & Life Sciences (i)
Bygn. 423, rum 106
Tlf: 4525 8168 
thomas.andresen@nanotech.dtu.dk

Kristian Mølhave

Lektor Kristian Mølhave
Leder af Energy, Environment & Security (i)
Bygn. 345Ø, rum 154
Tlf: 4525 6395 
kristian.molhave@nanotech.dtu.dk

Fridolin Okkels

Lektor Fridolin Okkels 
Leder af Energy, Environment & Security (i)
Bygn. 345Ø, rum 250
Tlf: 4525 5749
Fridolin.okkels@nanotech.dtu.dk

Jenny Emnéus

Professor Jenny Emnéus 
Leder af Lab-on-a-Chip (i)
Bygn. 423, rum 122
Tlf: 4525 6867
Jenny.Emneus@nanotech.dtu.dk

Niels Larsen

Professor Niels B. Larsen 
Leder af Lab-on-a-Chip (i)
Bygn. 423, rum 020
Tlf: 4525 8161
niels.b.larsen@nanotech.dtu.dk

Rafael Taboryski

Seniorforsker Rafael Taboryski 
Leder af Materials and & Fabrication (i)
Bygn. 423, rum 010
Tlf: 4525 8155
rafael.taboryski@nanotech.dtu.dk

Anders Kristensen 

Professor Anders Kristensen 
Leder af Materials & Fabrication (i)
Bygn. 344, rum 124
Tlf: 4525 6331
anders.kristensen@nanotech.dtu.dk